Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii

Inwestowanie w luksusowe nieruchomości w Hiszpanii

Coraz popularniejszą metodą inwestowania staje się zakup nieruchomości w słonecznej Hiszpanii. Dlaczego jest to dobry wybór? I czy takie inwestycje w Hiszpanii mogą się w ogóle opłacać? Okazuje się, że luksusowe nieruchomości w Hiszpanii mogą być źródłem całkiem pokaźnych przychodów. Według oficjalnych danych kraj ten co roku przyciąga ponad 60 milionów turystów. Wielu z nich rzecz jasna nie chce płacić potężnych sum za wynajem hoteli i decyduje się na najem mieszkań, bądź pokoi od prywatnych właścicieli. Co ciekawe nie dotyczy to tylko najtańszych zakwaterowań. Bowiem często także osoby mogące pochwalić się niemałymi zarobkami wolą wydać mniej u prywatnego najemcy, niż płacić popularnym pensjonatom.

Oczywiście bogato wyposażona willa w Hiszpanii niekoniecznie musi być kupiona pod wynajem. Kraj ten jest bowiem wystarczająco piękny i ma dobrą kondycję finansową, abyśmy chcieli w nim zamieszkać.

Nieruchomości w Hiszpanii – gdzie kupować?

Zdecydowanie najlepszymi miejscowościami do zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych będą miasta typowo turystyczne. Jeśli chodzi o domy i mieszkania Alicante, Toledo, Saragossa mogą stanowić bardzo ciekawą lokalizację. Podobnie jest z Madrytem czy Barceloną, jednak tutaj należy rzecz jasna nastawić się na odpowiednio (czyt.: horrendalnie) wyższe ceny zakupu.
Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o wille w Hiszpanii zakupione w celach mieszkalnych. Obecność tysięcy turystów na ulicach nie będzie raczej niczym przyjemnym jeśli mowa o mniejszej miejscowości. Warto zastanowić się też nad rejonem kraju, w którym będziemy mieszkać. Katalonia jest na przykład najbogatsza i łatwiej tam o wyższe zarobki, jednak łączy się to z wyższymi kosztami życia.

Pewna inwestycja na przyszłość

Bez wątpienia jeśli chodzi o domy do wynajęcia Hiszpania stanowi bardzo atrakcyjną opcję inwestycyjną. Mieszkania w tym kraju są stosunkowo tanie, a słoneczna pogoda dopisuje średnio przez 320 dni w roku. Sprawia to, że dość łatwo jest kupić porządny dom, który zyski z wynajmu przyniesie przez większą część roku. Kredyt hipoteczny na nieruchomość na półwyspie iberyjskim nie jest też przesadnie trudny do zdobycia. Oprócz tego ceny domów w Hiszpanii najprawdopodobniej będą jedynie rosnąć. A jeśli nie, to taka nieruchomość stanowi wspaniałą opcję na emeryturę.